13 stycznia, 2024

Arbuz odmiany Clay County Yellow Meat – wydłużony owoc, żółty miąższ

Arbuz Clay County Yellow Meat to odmiana średniopóźna lub późna. Owoce są średnie lub duże, podłużne. Skórka owocu jest gładka, jasnozielona z wyraźnym marmurkowaniem przez którą przechodzą szerokie, ciemnozielone pasy. Miąższ jest żółtopomarańczowy.
13 stycznia, 2024

Arbuz odmiany Karistan F1 (Syngenta) – pasiasty owoc, czerwony miąższ

Karistan F1 (Syngenta) to arbuz średniowczesny. Polecany jest do uprawy w gruncie. Owoce są owalne, mniej lub bardziej wydłużone. Skórka owocu jest gładka, zielona z wyraźnym marmurkowaniem przez którą przechodzą szerokie, jaśniejsze pasy. Miąższ czerwony
21 stycznia, 2023

Arbuz odmiany Surprise (Surpriz) – zielony owoc w paski, żółto-pomarańczowy miąższ

Arbuz Surprise to pochodząca z Rosji, wczesna odmiana arbuza. Owoce są okrągłe lub lekko owalne, średniej wielkości. Skórka jest gładka, cienka, zielona z widocznymi nieregularnymi jaśniejszymi paskami. Miąższ jest żółto-pomarańczowy, słodki, soczysty.
21 stycznia, 2023

Arbuz odmiany Orangeglo – podłużny owoc w paski, pomarańczowy miąższ

Arbuz Orangeglo to pochodząca z USA, średniowczesna odmiana arbuza o nietypowym kolorze miąższu. W Polsce jest to odmiana późna. Owoce są wydłużone, owalne, duże. Skórka jest gładka, ciemnozielona, z widocznymi nieregularnymi jaśniejszymi paskami. Miąższ jest pomarańczowy, bardzo słodki, soczysty.
20 stycznia, 2023

Arbuz odmiany Cream of Saskatchewan – jasnozielona paskowana skórka, jasnożółty miąższ

Arbuz Cream of Saskatchewan to odmiana średniowczesna. Owoce mają okrągły kształt. Skórka jest gładka, cienka, ma jasny, zielony kolor z widocznymi ciemniejszymi paskami. Miąższ ma kremowo-biały lub jasnożółty kolor, jest słodki i soczysty.
20 stycznia, 2023

Arbuz odmiany Desert King – jasnozielona skórka, żółto-pomarańczowy miąższ

Arbuz Desert King to średniowczesna odmiana. Owoce mają lekko owalny lub okrągły kształt. Skórka jest gruba, ma jasnozielony kolor z delikatnym marmurkowym wzorem i płytkimi wgłębieniami. Miąższ jest żółtopomarańczowy, słodki, soczysty.
20 stycznia, 2023

Arbuz odmiany Sweet Siberian – zielona, marmurkowa skórka, żółto-pomarańczowy miąższ

Arbuz Sweet Siberian to odmiana średniowczesna, pochodząca z Rosji. Owoce mają wydłużony, walcowaty kształt. Skórka jest gładka, cienka, ma zielony kolor z marmurkowym wzorem. Miąższ ma jasny, pomarańczowy (morelowy) kolor, jest bardzo słodki i soczysty.
20 stycznia, 2023

Arbuz odmiany Gift Of The Sun (Podarok Solnca)- żółta skórka, czerwony miąższ

Arbuz odmiany Gift Of The Sun to wczesna odmiana rosyjskiego arbuza o zwartym, kompaktowym pokroju. Owoce są okrągłe, średniej wielkości. Skórka jest gładka, złocistożółta. Miąższ jest jasnoczerwony, bardzo słodki, soczysty.
25 września, 2021

Arbuzy o białym miąższu – odmiany White Wonder i Silver Yamato

Arbuzy (kawony) o białym miąższu to choćby odmiany White Wonder i Silver Yamato. Miąższ ich jest białawy lub kremowy, podczas gdy skórka jest zielona w paski. Pestki są ciemne. Obie odmiany w testach DIONP dojrzały w gruncie. Rozsadę tworzyliśmy sami.
5 września, 2021

Odmiany arbuzów (kawonów) w naszych testach w 2021 roku

Arbuzy (kawony) uprawiamy od wielu lat, w tym co roku testujemy coraz to inne odmiany z krajowego jak i zagranicznego rynku. W materiale prezentujemy część odmian wysianych w 2021 roku na naszej działce w warunkach polowych (bez osłon). Nie każda dojrzała w pełni.
25 sierpnia, 2021

Arbuzy o żółtym miąższu – odmiany Janosik, Wonder Berry i Moon and Stars

Arbuzy (kawony) o żółtym miąższu to choćby odmiany: Janosik, Wonder Berry, czy też Moon and Stars. Ich skórka jest zielona. Jedynie Moon and Stars wymaga dłuższej wegetacji do pełni dojrzenia. Odmiany te udały się w teście polowym DIONP