20 października, 2022

Pomidor odmiany Japanese Black Trifele – gruszkowate owoce o czerwono-brązowym kolorze

Pomidor Japanese Black Trifele to odmiana wczesna, wysokorosnąca. Owoce w kształcie gruszki, o wadze do 150 g. Skórka czerwono-brązowa z zielonym zabarwieniem od strony szypułki. Miąższ ciemny. nadaje się pod osłony i do gruntu w rejonach cieplejszych.
20 października, 2022

Pomidor odmiany Jersey Devil – czerwone, wydłużone owoce, podobne do papryki

Pomidor Jersey Devil to pomidor średniopóźny, wysokorosnący, wymagający podwiązywania. Owoce średniej wielkości, wydłużone ze spiczastą końcówką, kształtem przypominają owoce papryki. Skórka mocno czerwona. Owoce osiągają wagę 100-200 g. Odmiana plenna, owocuje do końca sezonu, polecana do uprawy w gruncie, ale dobrze radzi sobie także w szklarniach i tunelach.
20 października, 2022

Pomidor odmiany Leroxy F1 – malinowy, karbowany u nasady owoc (Yuksel Seeds)

Pomidor Leroxy F1 (Yuksel Seeds) to odmiana dla profesjonalistów, wysokorosnąca. Tworzy owoce kuliste, karbowane u nasady, koloru malinowego, o masie do 320 g. Udała się w naszej uprawie hobbystycznej w szklarni i tunelu nieogrzewanym.
20 października, 2022

Pomidor odmiany Bucanero F1 – ciemny, lekko karbowany owoc (Yuksel Seeds)

Bucanero F1 (Yuksel Seeds) to odmiana dla profesjonalistów, wysokorosnąca. Tworzy owoce kuliste, lekko karbowane, koloru czekoladowego, o masie do 300 g. Udała się w naszej uprawie hobbystycznej w szklarni i tunelu nieogrzewanym.
20 października, 2022

Pomidor odmiany Artisan Green Tiger – wydłużony, zielono-żółty owoc

Pomidor odmiany Artisan Green Tiger to pomidor średniopóźny, wysokorosnący. Owoce małe, wydłużone, w kształcie stożka o spiczastej końcówce, zielone, pokryte żółto-zielonymi, nieregularnymi paskami na całości. Miąższ limonkowo-zielony. Owoce osiągają wagę 10-20 g. Odmiana nadaje się do uprawy w gruncie oraz pod osłonami.
9 października, 2022

Pomidor odmiany Olmeca F1 – owoc okrągły brązowozielony, typ kumato (Syngenta)

Pomidor Olmeca F1 to odmiana w typie Kumato, średniopóźna. Owoce średniej wielkości, w kształcie kuli, osiągają wagę 80-120 g. Skórka błyszcząca, mocna, o ciemnobrązowo-zielonym kolorze. Miąższ czekoladowy, Odmiana przeznaczona do uprawy szklarniowej lub w nieogrzewanych tunelach w cyklu przedłużonym. Udaje się jednak również w uprawie gruntowej.
9 października, 2022

Pomidor odmiany Pink Accordion – owoc mocno pofałdowany, czerwono-różowy

Pomidor Pink Accordion to odmiana późna. Owoce średniej wielkości i duże, mocno pofałdowane. Miąższ gruby, czerwony. Owoce osiągają wagę do 300 g. Odmiana plenna, owocuje do końca sezonu, dobrze radzi sobie zarówno w gruncie, jak i pod osłonami.
7 października, 2022

Pomidor odmiany Sumo – duże, czerwone owoce o masie do 1 kg

Pomidor Sumo to odmiana średniowczesna. Owoce duże i bardzo duże w typie befsztyk o nieregularnym kształcie lub okrągłe, lekko spłaszczone, delikatnie żebrowane u nasady. Skórka czerwona. Owoce osiągają wagę do 900 g lub więcej. Polecana do uprawy w gruncie oraz w szklarniach i tunelach.
7 października, 2022

Pomidor odmiany Ghost – żółty owoc o matowej, aksamitnej skórce

Pomidor Ghost to odmiana średniowczesna. Owoce w kształcie kuli, czasem lekko kwadratowe, osiągają wagę ok. 60-90 g. Skórka matowa, aksamitna w dotyku w żółto-cytrynowym kolorze. Odmiana udaje się w uprawie szklarniowej i tunelowej, a także gruntowej.
7 października, 2022

Pomidor odmiany Thunder Mountain – żółto-pomarańczowo-fioletowy owoc

Pomidor Thunder Mountain to odmiana średniowczesna. Owoce średniej wielkości i duże, o okrągłym lub bardziej nieregularnym kształcie. Skórka cienka, żółto-pomarańczowa z większym lub mniejszym ciemnofioletowym zabarwieniem od strony szypułki. Owoce osiągają wagę 250-300 g. Polecany do uprawy w gruncie, w szklarniach i tunelach.
1 października, 2022

Pomidor odmiany Leyenda F1 – czerwono-czekoladowy okrągły owoc (Yuksel Seeds)

Leyenda F1 (Yuksel Seeds) to odmiana dla profesjonalistów, wysokorosnąca. Tworzy owoce kuliste, koloru czerwono-brązowego, o masie do 170 g. Udała się w naszej uprawie hobbystycznej w szklarni i tunelu nieogrzewanym.
1 października, 2022

Pomidor odmiany Gusto Pink F1 – malinowy, duży owoc (Yuksel Seeds)

Gusto Pink F1 (Yuksel Seeds) to odmiana dla profesjonalistów, wysokorosnąca. Tworzy owoce kuliste z lekkim żeberkowanem, koloru różowego, o masie do 320 g. Udała się w naszej uprawie hobbystycznej w szklarni i tunelu nieogrzewanym.
1 października, 2022

Pomidor odmiany Phil’s Two – żółte owoce na kształt narośli

Pomidor odmiany Phil's Two to pomidor średniowczesny. Owoce małe i średnie, składające się z wielu mniejszych cząstek połączonych u nasady. Każdy owoc przyjmuje nieregularny i niepowtarzalny kształt, osiągając wagę ok. 100 g. Skórka gruba i mocna, w kolorze żółto-zielonym, miąższ zielony, mięsisty i soczysty, z niewielką ilością nasion. Odmiana dobrze radzi sobie zarówno w gruncie, jak i w szklarni lub tunelu.
1 października, 2022

Pomidor odmiany Striped Cavern – czerwonożółte owoce, paprykowaty kształt

Pomidor odmiany Striped Cavern to pomidor średniowczesny, wysokorosnący, wymagający podwiązywania. Owoce średniej wielkości, o ciekawym, pudełkowatym kształcie przypominającym paprykę. Skórka cienka, czerwona, pokryta nieregularnymi żółtymi paskami. Komory nasienne prawie puste, z niewielką ilością nasion i prawie pozbawione soku. Pojedyncze owoce osiągają wagę ok. 100-150 g.
1 października, 2022

Pomidor odmiany Des Andes – wydłużone, czerwone owoce

Pomidor odmiany Des Andes to pomidor późny, wysokorosnący, wymagający podwiązywania. Owoce masywne, wydłużone. Skórka cienka, czerwona, komory nasienne prawie puste z niewielką ilością soku i nasion, piętka duża. Owoce osiągają wagę ok. 150-200 g. Odmiana polecana do uprawy gruntowej, ale także w szklarniach i tunelach.
30 września, 2022

Pomidor odmiany Solar Eclipse – żółto-fioletowe owoce

Pomidor odmiany Solar Eclipse to pomidor średniowczesny, wymagający podwiązywania. Skórka w kolorze czerwonym z fioletowymi naciekami (kolor indygo). Owoce osiągają wagę do 250 g. Odmiana polecana do uprawy pod osłonami i w gruncie.
9 września, 2022

Pomidor odmiany Kangaroo Paw Green – oliwkowozielony owoc

Pomidor Kangaroo Paw Green to odmiana średniowczesna, w typie dwarf. Owoce średniej wielkości, zwykle kuliste, o gładkiej oliwkowozielonej skórce. Owoce osiągają wagę 50-100 g. Odmiana udaje się w uprawie w pojemnikach, w gruncie oraz pod osłonami.
29 sierpnia, 2022

Pomidor odmiany Reisetomato – zrośnięte czerwone owoce

Pomidor odmiany Reisetomato to pomidor średniowczesny. Jego się kocha albo nienawidzi. Owoce składają się z kilku lub kilkunastu mniejszych tworzących jedną całość. Wyglądają jak narośl. Odrywa się je pojedynczo. Skórka w kolorze czerwonym. Owoce osiągają wagę do 200 g. Odmiana polecana do uprawy pod osłonami i w gruncie.
28 sierpnia, 2022

Pomidor odmiany Aladdin’s Lamp – pomarańczowe owoce w kształcie gruszki

Pomidor odmiany Aladdin’s Lamp to pomidor średniopóźny. Owoce średniej wielkości, przypominające kształtem sakiewkę/gruszkę. Skórka w kolorze intensywnie pomarańczowym. Owoce osiągają wagę do 350 g. Odmiana plenna, polecana do uprawy pod osłonami i w gruncie.
28 sierpnia, 2022

Pomidor odmiany Berkeley Tie-Dye Green – wielokolorowe, paskowane owoce

Pomidor odmiany Berkeley Tie-Dye Green to pomidor średniowczesny. Owoce wielokolorowe, średniej wielkości i duże, w kształcie lekko spłaszczonej kuli. Skórka z nieregularnymi żółto-pomarańczowymi paskami na całości, w miarę dojrzewania paski przebarwiają się na czerwono. Owoce do 500 g. Nadaje się do uprawy w gruncie, w szklarniach i tunelach.
28 sierpnia, 2022

Pomidor odmiany Pink Furry Boar – różowe, okrągłe owoce, matowa skórka

Pomidor Pink Furry Boar to odmiana późna, wysokorosnąca, o różowo-czerwonych okrągławych owocach. Skórka jest matowa. Owoce mają masę do 150 g. Do uprawy pod osłonami i w gruncie. Smaczna odmiana, ale nie do przechowywania.
28 sierpnia, 2022

Pomidor odmiany Big Rainbow – średniopóźny, trójkolorowe owoce

Pomidor Big Rainbow to odmiana wysokorosnąca, o żółto-pomarańczowo-czerwonych okrągławych owocach. Owoce mają masę do 500-900 g. Do uprawy pod osłonami i w gruncie. Smaczna odmiana, ale nie do przechowywania.
20 sierpnia, 2022

Pomidor odmiany Banana Legs – żółte, walcowate owoce z końcówką

Pomidor Banana Legs to odmiana średniopóźna, średniorosnąca, o jaskrawo żółtych walcowatych owocach z wystająca końcówką. Owoce mają masę do 100 g. Do uprawy pod osłonami i w gruncie.
19 sierpnia, 2022

Pomidor koktajlowy Fahrenheit Blues – czerwono-fioletowe (indygo) okrągłe owoce

Pomidor koktajlowy Fahrenheit Blues to odmiana wysokorosnąca, o czerwono-fioletowych (kolor indygo) okrągłych owocach. Rośliny osiągają do 200 cm wysokości. Owoce mają masę 10-12 g. Do uprawy pod osłonami, a w gruncie na własne ryzyko.
19 sierpnia, 2022

Pomidor koktajlowy Monile F1 – malinowy owoc, kształt wydłużony (Syngenta)

Monile F1 (Syngenta) to odmiana dla profesjonalistów, wysokorosnąca. Tworzy owoce malinowego koloru, wydłużone na kształt śliwki o masie 10-30 g. Udała się w naszej uprawie hobbystycznej w szklarni i tunelu nieogrzewanym.
19 sierpnia, 2022

Pomidor odmiany Evil Olive – oliwkowozielono-pomarańczowe owoce

Evil Olive to pomidor średniopóźny. Owoce małe, okrągłe lub lekko owalne, rosną w gęstych gronach. Skórka oliwkowozielono-pomarańczowa. Cechą charakterystyczną są zielone paski tworzące na skórce u góry owocu wzór krzyżyka. Owoce osiągają wagę do 20-50 g. Odmiana plenna polecana do uprawy gruntowej oraz w szklarniach i tunelach.
19 sierpnia, 2022

Pomidor koktajlowy Chick F1 – pomarańczowy owoc, wydłużony z żeberkowaniem (Yuksel Seeds)

Chick F1 (Yuksel Seeds) to odmiana dla profesjonalistów, wysokorosnąca. Tworzy owoce pomarańczowe, wydłuzone z lekkim żeberkowaniem, o masie 30-35 g. Udała się w naszej uprawie hobbystycznej w szklarni i tunelu nieogrzewanym.
19 sierpnia, 2022

Pomidor koktajlowy Tahiti F1 – czerwono-brązowy owoc, kształt śliwkowy (Syngenta)

Tahiti F1 (Syngenta) to odmiana dla profesjonalistów, wysokorosnąca. Tworzy owoce czerwono-brązowe, okrągłe na kształt śliwki o masie 15-17 g. Udała się w naszej uprawie hobbystycznej w szklarni i tunelu nieogrzewanym.
19 sierpnia, 2022

Pomidor koktajlowy Taiko – żółte owoce, kształt wydłużony

Pomidor koktajlowy Taiko to odmiana wysokorosnąca, o żółtych owocach, walcowatego kształtu. Rośliny osiągają ponad 150 cm wysokości. Owoce mają masę 20-40 g. Do uprawy w gruncie i pod osłonami.
19 sierpnia, 2022

Pomidor koktajlowy Red Pear Cherry – czerwone owoce, kształt gruszkowaty

Pomidor koktajlowy Red Pear Cherry to odmiana wysokorosnąca, o czerwonych owocach, gruszkowatego kształtu. Rośliny osiągają ponad 150 cm wysokości. Owoce mają masę 15-30 g. Do uprawy w gruncie i pod osłonami.
18 sierpnia, 2022

Pomidor odmiany Ananas Noir – oliwkowo-żółto-zielone, duże owoce

Pomidor odmiany Ananas Noir to pomidor średniowczesny, wielkoowocowy. Owoce średniej wielkości i duże, mięsiste, okrągłe o lekko spłaszczonym kształcie. Skórka oliwkowo-żółto-zielona z odcieniami czerwieni w momencie dojrzenia.Owoce o masie do 300-700 g. Nadaje się do uprawy w gruncie, w szklarniach i tunelach.
18 sierpnia, 2022

Pomidor koktajlowy Bambelo F1 – wysoki, owoc pomarańczowożółty, walcowaty (Syngenta)

Pomidor koktajlowy Bambelo F1 to odmiana wysokorosnąca, o pomarańczowożółtych owocach, walcowatego kształtu. Rośliny osiągają ponad 190 cm wysokości. Owoce mają masę 10-11 g. Do uprawy pod osłonami. Na własną odpowiedzialność w gruncie.
15 sierpnia, 2022

Pomidor koktajlowy Green Bumblebee – wysoki, owoc zielony w paski

Pomidor koktajlowy Green bumblebee to odmiana wysokorosnąca, o zielonych, okrągłych owocach z paskowaniem. Rośliny osiągają do 200 cm wysokości. Owoce mają masę 20-30 g. Do uprawy w gruncie i pod osłonami.
15 sierpnia, 2022

Pomidor koktajlowy karłowy Balconi Yellow – żółty, okrągły. Idealny do doniczek

Pomidor koktajlowy Balconi Yellow to odmiana wybitnie karłowa, o żółtych, okrągłych owocach. Idealna do doniczek np. na balkony. Rośliny osiągają do 20-30 cm wysokości. W dobrych warunkach obsypują się kwieciem, a potem pysznymi owocami.
15 sierpnia, 2022

Pomidor koktajlowy Cherrola F1 – czerwony owoc, okrągły

Cherrola F1 to pomidor koktajlowy, wysokorosnący. Tworzy owoce czerwone, okrągłe o masie 15-25 g. Odmiana udała się w naszej uprawie hobbystycznej w gruncie oraz szklarni i tunelu nieogrzewanym.
15 sierpnia, 2022

Pomidor koktajlowy Figiel – pomarańczowy owoc, kształt śliwkowaty

Pomidro koktajlowy odmiany Figiel tworzy lekko wydłużone owoce o jaskrawo pomarańczowej barwie. Waga owoców to 25-35 g. Odmiana udała się w naszej uprawie hobbystycznej w gruncie oraz szklarni i tunelu nieogrzewanym.
15 sierpnia, 2022

Pomidor koktajlowy Ivorino F1 – żółty owoc, kształt śliwkowy (Syngenta)

Ivorino F1 (Syngenta) to odmiana dla profesjonalistów, wysokorosnąca. Tworzy owoce jasnożółte, wydłużone na kształt śliwki o masie 10-12 g. Udała się w naszej uprawie hobbystycznej w szklarni i tunelu nieogrzewanym.
15 sierpnia, 2022

Pomidor koktajlowy Angelle F1 – czerwony owoc, kształt śliwkowy (Syngenta)

Angelle F1 (Syngenta) to odmiana dla profesjonalistów, wysokorosnąca. Tworzy owoce czerwone, wydłużone na kształt śliwki o masie 10-12 g. Udała się w naszej uprawie hobbystycznej w szklarni i tunelu nieogrzewanym.
14 sierpnia, 2022

Pomidor koktajlowy Dunistar F1 – czerwony owoc, kształt truskawki (Syngenta)

Dunistar F1 (Syngenta) to odmiana dla profesjonalistów, wysokorosnąca. Tworzy owoce czerwone w kształcie truskawek o masie 18-25 g. Udała się w naszej uprawie hobbystycznej w szklarni i tunelu nieogrzewanym.
14 sierpnia, 2022

Pomidor koktajlowy Edioso F1 – czerwony owoc, kształt papryczki (Syngenta)

Edioso F1 (Syngenta) to odmiana dla profesjonalistów, wysokorosnąca. Tworzy owoce czerwone w kształcie papryczek/truskawek o masie 20-30 g. Udała się w naszej uprawie hobbystycznej w szklarni i tunelu nieogrzewanym.
14 sierpnia, 2022

Ciekawe odmiany pomidorów koktajlowych do uprawy w ogrodzie – test DIONP 2022

W 2022 roku testowaliśmy 18 odmian pomidorów koktajlowych. Sami je sialiśmy, robiliśmy sadzonki i wsadzaliśmy w grunt i do szklarenki. Jak można zobaczyć kształt i kolor owoców jest niesamowity. Różnią się także smakiem.
11 sierpnia, 2022

Pomidor koktajlowy Maskotka – czerwone, okrągłe owoce

Pomidor koktajlowy Maskotka to odmiana średniowysoka (50-70 cm), o czerwonych, okrągłych owocach. Owoce mają masę 2-4 cm średnicy i wagę do 30-50 g. Do uprawy w gruncie i pod osłonami, w tym do doniczek.
10 sierpnia, 2022

Pomidor koktajlowy karłowy Balconi Red F1 – czerwony, okrągły. Idealny do doniczek

Pomidor koktajlowy Balconi Red F1 to odmiana wybitnie karłowa, o czerwonych, okrągłych owocach. Idealna do doniczek np. na balkony. Rośliny osiągają do 20-30 cm wysokości. W dobrych warunkach obsypują się kwieciem, a potem pysznymi owocami.
9 sierpnia, 2022

Pomidor koktajlowy Goldkrone – wysoki, żółty, okrągły

Pomidor koktajlowy Goldkrone to odmiana wysokorosnąca, o żółtych, okrągłych owocach. Rośliny osiągają do 180 cm wysokości. Owoce o masie od 10 do 30 g. Odmiana do gruntu i pod osłony.
9 sierpnia, 2022

Pomidor odmiany Purple Heart (typ dwarf) – malinowo-brązowe sercowate owoce

Pomidor odmiany Purple Heart to pomidor średniowczesny, w typie dwarf. Owoce średniej wielkości i duże o sercowatym kształcie (w typie bawole serce). Skórka w kolorze malinowo-czekoladowym. Owoce o masie do 150-250 g, ale zdarzają się cięższe o masie do 500 g. Odmiana plenna, polecana do uprawy w gruncie, w szklarni lub tunelu.
5 sierpnia, 2022

Pomidor odmiany Brad’s Atomic Grape – małe fioletowo-zielone owoce z paskowaniem

Pomidor odmiany Brad’s Atomic Grape tworzy owoce owalne albo wydłużone o masie do 20 g. Skórka jest fioletowo-zielona, pokryta nieregularnymi paskami w kolorze pomarańczowym, żółtym, rdzawym i czerwonym. Odmiana do tunelu i gruntu.
1 sierpnia, 2022

Pomidor odmiany Black from Tula – średniopóźny, czerwono-brązowe owoce

Pomidor Black from Tula to odmiana wysokorosnąca, o czerwono-brązowych okrągławych, lekko spłaszczonych i delikatnie żeberkowanych owocach. Owoce mają masę do 300-700 g. Do uprawy pod osłonami i w gruncie. Smaczna odmiana, ale nie do długiego przechowywania.
29 lipca, 2022

Pomidor odmiany Lemon Ice (typ dwarf) – żółte owoce, sercokształtne

Pomidor odmiany Lemon Ice to pomidor średniowczesny, niski, o mocnych, grubych łodygach w typie dwarf. Owoce małe i średniej wielkości o sercowatym kształcie. Skórka jasnożółta. Owoce osiągają wagę do 200 g. Polecany do uprawy w gruncie, ale także w szklarniach i tunelach.
29 lipca, 2022

Pomidor odmiany Dawson’s Russian Oxheart – żółto-pomarańczowe owoce o kształcie serca

Pomidor odmiany Dawson’s Russian Oxheart (znany także jako Orange Russian 117) to pomidor średniowczesny, wielkoowocowy. Owoce średniej wielkości i duże, sercokształtne o masie do 700 g. Skórka żółto-pomarańczowa z czerwonymi przebarwieniami. Odmiana polecana do uprawy w gruncie, w szklarniach i tunelach.
28 lipca, 2022

Pomidor odmiany Reinhard’s Green Heart – wielkoowocowy, zielony, kształt serca

Pomidor odmiany Reinhard's Green Heart to pomidor średniowczesny, wielkoowocowy. Owoce średnie i duże w kształcie serca, o masie do 500 g. Skórka cienka, cały czas zielona, jedynie na czubku przybiera żółto-pomarańczowy odcień. Odmiana polecana do uprawy w gruncie, w szklarniach i tunelach.
19 lipca, 2022

Pomidor odmiany Lovely Lush – różowo-czerwone owoce z fioletowymi paskami

Pomidor odmiany Lovely Lush to pomidor średniopóźny. Owoce dwukolorowe, średniej wielkości, o nieregularnym kształcie lub o wyglądzie spłaszczonej kuli, lekko żeberkowane u nasady. Skórka błyszcząca, różowo-czerwona z ciemnymi przebarwieniami w kolorze fioletowym. Często na skórce pojawiają się zielono-złote paski. Owoce osiągają wagę do 200-300 g. Polecany do uprawy w gruncie, ale także w szklarni lub tunelu.
5 lutego, 2022

Pomidor różowo-purpurowy – odmiana Amethyst Jewel

Pomidor Amethyst Jewel ma owoce okrągłe, lekko spłaszczone o barwie różowo-purpurowej lub różowo-fioletowej. Kolor owocu zależny jest od doświetlenia. To odmiana wysoko rosnąca. Owoce są smaczne.
27 stycznia, 2022

Pomidory o zielonych owocach – przykłady odmian

Dojrzały pomidor o owocach w kolorze zielonym? Tak, takie odmiany są dostępne na rynku. Przedstawiamy w materiale kilka ciekawych odmian do uprawy hobbystycznej. Wszystkie te odmiany były w teście DIONP, który zakończył się dla nich pozytywnie.
27 stycznia, 2022

Pomidor w paski, różowy – Rebel Starfighter Prime

Pomidor pasiasty odmiany Rebel Starfighter Prime to odmiana średniowczesna. Jej owoce są sercokształtne. Skórka po dojrzeniu jest różowa, po czym gęsto pokrywa się drobnymi nieregularnymi paskami o fioletowym i zielonym zabarwieniu.
23 stycznia, 2022

Pomidor rosyjski Chernyi Mavr (Черный Мавр) – koktajlowy o brązowo-zielonych owocach

Pomidor rosyjski Chernyi Mavr, Black Mavr (Черный Мавр) to pomidor koktajlowy o brązowo-zielonych owocach, przypominających duże śliwki. Jest to odmiana wysokorosnąca, smaczna. W pełni się udała w testach DIONP
23 stycznia, 2022

Pomidor koktajlowy Black Cherry – brązowo-różowe owoce

Pomidor koktajlowy Black Cherry to odmiana dość wysoko rosnąca, wymagająca podpór, która rodzi małe, okrągłe owoce. Owoce mają ciekawy, brązowo-różowy kolor po pełnym dojrzeniu, nieco przypominający kolor kakao. Jest to smaczna odmiana, idealna do bezpośredniego spożycia. Udaje się w gruncie i w uprawie pojemnikowej.
20 stycznia, 2022

Pomidor podłużny w kształcie penisa – Aurija(Аурия)

Aurija (Аурия) to odmiana z Ukrainy, której owoce są mocno wydłużone, czerwone, a zarazem kształtem przypominają męskie przyrodzenie. Jest to odmiana wysokorosnąca wymagająca podwiązywania.
18 stycznia, 2022

Pomidor koktajlowy żółty Yellow Pearshaped – owoce w kształcie gruszek

Pomidor koktajlowy żółty Yellow Pearshaped to odmiana dość wysoko rosnąca, wymagająca podpór, która rodzi małe owoce przypominające kształtem gruszki. Jest smaczna, idealna do bezpośredniego spożycia. Udaje się w gruncie i w uprawie pojemnikowej.
15 stycznia, 2022

Pomidor koktajlowy Venus – idealny do doniczek na balkony

Pomidor koktajlowy odmiany Venus to bardzo dobra odmiana do uprawy pojemnikowej. Roślina jest niska, krępa, obsypana żółto-pomarańczowymi owocami o smacznym miąższu. Jest prosta w uprawie.
11 grudnia, 2021

Pomidor odmiany Costoluto Fiorentino – karbowane owoce

Pomidor odmiany Costoluto Fiorentino to ciekawa włoska odmiana pomidora, która mieliśmy w testach w 2021 roku. Jest to odmiana plenna, dobrze rosnąca w gruncie i pod osłonami, o dużych, żeberkowanych owocach. Smaczna.
27 listopada, 2021

Pomidor różowy, okrągły, rosyjski – Medvezhiya Lapa Rozovaya (Медвежья лапа розовая)

Pomidor odmiany Medvezhiya Lapa Rozovaya (Медвежья лапа розовая) to pomidor rosyjski, który ma okrągłe owoce o ładnym różowym kolorze skórki i miąższu. Jest plenny i smaczny.
20 listopada, 2021

Pomidor koktajlowy czerwony – Babeno F1 (Syngenta)

Pomidor koktajlowy Babeno F1 to odmiana znana z profesjonalnych upraw szklarniowych. Mieliśmy ją w testach w uprawie hobbystycznej i bardzo dobrze się sprawiła. Tworzy ładne, wyrównane, czerwone, owalne owoce, o dobrym smaku. Zaskoczyła nas długość gron, która przekraczała 1 metr długości.
31 października, 2021

Ciekawe odmiany pomidorów „zwykłych” do uprawy w ogrodzie – test DIONP 2021

W 2021 roku testowaliśmy 19 odmian pomidorów "zwykłych". Nasiona kupiliśmy w kraju i za granicą. Sami je sialiśmy, robiliśmy sadzonki i wsadzaliśmy w grunt i do szklarenki. Jak można zobaczyć kształt i kolor owoców jest niesamowity. Różnią się także smakiem, ale to kwestie indywidualne.
6 października, 2021

Pomidor ciemny – odmiana Carbon

Pomidor odmiany Carbon to pomidor okrągły, w typie befsztyk. Owoce są ciemnoczerwono-brązowe, miąższ ciemny. Jest odmiana wysoko rosnąca. W naszym teście odmiana ta nie uwidoczniła swojego brązowego koloru na owocach, na co wskazuje jej nazwa - carbon czyli węgiel.
14 września, 2021

Pomidor odmiany Zlatava – pomarańczowo-żółty owoc

Zlatava to pomidor wysoki, wymagający dobrego powiązywania. Przeznaczony do uprawy pod osłonami, jednakże w gruncie też się uda. Owoce średniej wielkości o pomarańczowej skórce, bardzo odporne na pękanie. Waga owoców średnio 80 g.
11 września, 2021

Pomidor odmiany Sart Roloise – jasny mąż, ciekawa skórka

Pomidor odmiany Sart Roloise to krzyżówka pomidora White Wonder, który nadaje mu żółtawy miąższ i skórkę oraz słodkie nuty ananasa z pomidorem Baby Blue, który sprawia, że na skórce pojawiają się muśnięcia w kolorze indygo. Bardzo smaczna odmiana.
28 sierpnia, 2021

Czarno-czerwony pomidor – odmiana Black Beauty (grupa pomidorów o ciemnej skórce)

Pomidor odmiany Black Beauty to pomidor o bardzo ciemnej skórce, która przybiera kolor niemal czarny (ciemnogranatowy), który z chwilą dojrzenia staje się czarno-czerwony. Miąższ jest czerwony
27 sierpnia, 2021

Zielony pomidor w kształcie gruszki – Flanders Contrast

Pomidorem o zielonych owocach w pełni dojrzałości jest odmiana Flanders Contrast. Owoce przypominają kształtem gruszki. Odmiana jest polecana do uprawy w gruncie i pod osłonami
14 sierpnia, 2021

Pomidor odmiany Or Pera d’Abruzzo – gruszkowaty, duży owoc, czerwony

Or Pera d’Abruzzo to wysoka odmiana. Polecana do gruntu, ale i pod osłony. Owoce duże, o masie ponad 200-250 g, w kształcie gruszki, wyraźnie żebrowane, czerwone.
14 sierpnia, 2021

Pomidor odmiany Sanmino F1 – czerwony, walcowaty owoc

Pomidro Sanmino polecany do uprawy w gruncie. Owoce wydłużone, średniej wielkości, wyrównane, w kształcie wąskiego walca, czerwone. Owoce osiągają masę 20-30 g. Miąższ czerwony, smaczny, o dobrej, zwartej konsystencji, polecany na przetwory.
13 sierpnia, 2021

Pomidor odmiany Denar – gruszkowaty owoc, czerwony kolor

Pomidor odmiany Denar ma dość duże owoce o kształcie gruszki o czerwonej skórce i miąższu. Tworzy niskie, rozgałęzione rośliny. To pomidor polecany zwłaszcza do gruntu.
13 sierpnia, 2021

Pomidor odmiany Toboga – walcowaty owoc, czerwony kolor

Pomidor odmiany Toboga rozwija duże, czerwone, walcowate owoce. Owoce smaczne, mięsiste, idealne na przetwory. Polecany do gruntu. Odmiana ta dobrze sobie radzi ze zbiorem mechanicznym.
11 sierpnia, 2021

Pomidor w paski, okrągły – Amur Tiger

Pomidor odmiany Amur Tiger to ciekawa odmiana, która w trakcie wegetacji zmienia swój wygląd owoców. Ostatecznie przyjmują one barwę czerwoną z zielonymi paskami. jest to smaczna odmiana, do krótkotrwałego przechowywania. Miąższ jest ciemnoczerwony. Owoce mogą być mniej lub bardziej kuliste.
1 sierpnia, 2021

Pomidor koktajlowy. Ciekawe odmiany do ogrodu – test DIONP 2020-2021

Jako DIONP co roku wysiewamy różne odmiany pomidora koktajlowego (miniaturka, typ cherry) o różnym kształcie i kolorze owoców oraz o zmiennym pokroju roślin, co pozwala na ich uprawę w gruncie, w szklarni, na rabacie podwyższonej i na balkonie. Oto odmiany z lat 2020-2021
27 lipca, 2021

Zielony pomidor – Malakhitovaya Shkatulka (Малахитовая Шкатулка)

Malakhitovaya Shkatulka (Малахитовая Шкатулка) to ciekawa rosyjska odmiana, która tworzy duże owoce o okrągławym kształcie, które w pełni dojrzałości mają kolor oliwkowo-zielony z rumieńcem. Miąższ jest zielono-żółty.
27 czerwca, 2021

Zielony pomidor, paskowany, okrągły – Green Zebra

Pomidor odmiany Green Zebra tworzy okrągławe owoce koloru zielonego, które są pokryte zielono-żółtymi pionowymi paskami. Miąż jest zielony.
27 kwietnia, 2021

Zielony pomidor w paski, podłużny – Green Sousage

Pomidor odmiany Green Sausage (Zielona Kiełbasa) tworzy wydłużone owoce, które są koloru zielonego w żółte paski. Jest to smaczna odmiana, o ciekawym kształcie i kolorze, smaczna. Dobrze wypadła w testach DIONP.
31 stycznia, 2021

Jakie pomidory „zwykłe” do uprawy w gruncie i pod osłonami? – test DIONP 2020

W 2020 roku wysialiśmy w gruncie i szklarni różne odmiany pomidora o różnym kształcie i kolorze owoców oraz o zmiennym pokroju roślin.
29 sierpnia, 2020

Pomidor koktajlowy w kolorze indygo – Indygo Kumquat

Indygo Kumquat to amerykańska odmiana koktajlowa (typ cherry) o pięknie wybarwionej żółto-mandarynkowej skórce z naciekami w kolorze indygo i o żółtawym miąższu.
27 sierpnia, 2020

Pomidor Clackamas Blueberry – ciemny owoc

Pomidor Clackamas Blueberry to bardzo ciekawa, ciemna odmiana powstała z krzyżówki z dzikimi pomidorami z wyspy Galapagos. Odmiana wywodzi się z USA. Jest odmianą zawierająca dużo antocyjanów.
27 sierpnia, 2020

Pomidor w kształcie cytryny – Citrina

W teście DIONP pomidor gruntowy wysoki odmiany Citrina bez problemu udał się w uprawie gruntowej i szklarniowej, choć wymagał ochrony przed zarazą ziemniaka. Owoce pięknie się wybarwiły na żółto i przybrały kształt cytryny. Były bardzo smaczne. Pomidor nosi nazwę koktajlowego, co w naszym przekonaniu nie pasuje do tej odmiany z uwagi na to, że owoce nie należą rozmiarowo do tej grupy odmian.
24 sierpnia, 2020

Pomidor gruntowy – wielkie owoce – odmiana Bobcat F1 (Syngenta)

W teście DIONP pomidor Bobcat F1 był uprawiany zarówno w gruncie jak i w szklarni. Cechą wyróżniającą tą odmianę na tle innych są bardzo duże owoce o kulistym kształcie. Są one wyrównane, a część z nich przekroczyła masę 500-1000 gramów.
17 sierpnia, 2020

Pomidor Gargamel – trójkolorowy owoc

Gargamel to bardzo ciekawa, amerykańska odmiana o wydłużonym kształcie. Ma czerwono-fioletowo-żółtawą skórkę i czerwony miąższ. Niedojrzały przybiera fioletowo-zielony kolor, czasem padający niemal w czerń. Bardzo dobrze sobie radzi w gruncie i pod osłonami. Jest dość tolerancyjny na zarazę ziemniaka.
14 sierpnia, 2020

Pomidor White Beauty – żółtokremowy owoc

Pomidor White Beauty to odmiana o żółtokremowym, dużym, żeberkowanym owocu i jasnym miąższu. Jest to odmiana wysokorosnąca, stąd wymaga podpory.