Naszą pasją jest uprawa roślin jadalnych

Uwielbiamy testować różne odmiany. Lubimy bawić się kształtem, kolorem, zapachem ale i smakiem uprawianych przez nas warzyw, ziół, ale i typowych roślin owocowych. Lubimy je zjadać na świeżo, a także z wielu z nich tworzymy domowe przetwory. Wszystko w oparciu o naturalne metody konserwacji. Uprawiamy rośliny aby je jeść, dlatego nasze plony muszą być nie tylko smaczne, ale i zdrowe.

Ogród prowadzimy w sposób zrównoważony, a tam gdzie to możliwe wdrażamy ekologię w ramach hobbystki (ogrody hobbystyczne nie podlegają certyfikacji ekologicznej). Nasze plony nie muszą być idealne - mogą być mniej kształtne, mogą mieć różne plamki, niewyrównane zabarwienie itd. Muszą być jednak bezpieczne, więc żadnych pleśni i zgnilizn z mykotoksynami nie tolerujemy. Nie zjadamy sami ani nikomu nie damy żadnej rośliny z chorobą lub szkodnikiem. Dbamy o swoje bezpieczeństwo i bezpieczeństwo innych. 

Zapraszamy do obejrzenia galerii fotografi z naszego ogrodu. Uwielbiamy nasz ogród za to, że daje nam prawdziwe skarby. Nie zawsze jest łatwo produkować własną żywność, ale nie warto się poddawać. W jednym roku się nie uda, to trzeba spróbować w kolejnym. Jak jedna odmiana nas zawiodła, to wybierzmy inną. Nie każdy gatunek rośliny uprawnej uda się w naszym ogrodzie, ale gdy nie spróbujemy jego uprawy, to nie będziemy wiedzieć. Warto bawić się i eksperymentować. Ogrodnictwo ma być pozytywną działalnością. Ma być dla nas odskocznią od codzienności. 

Dla nas ogród to wolność! Tu możemy się wyszaleć fizycznie, odpocząć psychicznie, ale i posmakować niesamowitego bogactwa, które dają nam rośliny jadalne. 

Skarby z naszego ogrodu