Współpraca


DIONP jest otwarty na współpracę z jednostkami naukowymi, doradczymi, firmami komercyjnymi oraz indywidualnymi osobami zajmującymi się szeroko rozumianym ogrodnictwem, w tym jego zaopatrzeniem. Stawiamy duży nacisk na uczciwość w prowadzonej działalności jednostek z nami współpracujących, mającą na względzie wspólne dobro firmy i ogrodnika.

Z uwagi na to, że logo DIONP jest znakiem towarowym, prawnie chronionym w Polsce, a zarazem stało się synonimem jakości ogrodniczej i rzetelności biznesowej, każda firma, która podda się zweryfikowaniu może uzyskać prawo do tymczasowego jego użycia na swoich produktach/towarach/usługach z dopiskiem „Rekomendacja DIONP”.

Poniżej lista jednostek/firm/wydawnictw/portali/osób z którymi DIONP oficjalnie współpracuje:

Miesięcznik „AgroDoradca”


Miesięcznik „AgroDoradca” to czasopismo skierowane do rolników. Porusza szerokie zagadnienia związane z uprawą, pielęgnacją, ochroną roślin i techniką, a także aspekty prawne i ekonomiczne dotyczące rolnictwa. W miesięczniku tym jest także dział poświęcony ogrodnictwu, w którym prezentowane są aktualne informacje dotyczące ogrodnictwa. Dział ten nosi nazwę „Rolnik w Ogrodzie”, a jego patronem merytorycznym jest DIONP, który pisze własne teksty dla ogrodników

agrodoradca.wip.pl

Portal internetowy „Sady Ogrody”


„Sady Ogrody” to internetowy portal dla ogrodników profesjonalnych, ale i amatorów, w którym można znaleźć wiele ważnych informacji związanych z ogrodnictwem, głównie wielkotowarowym. Portal ten jest także współorganizatorem konferencji ogrodniczych, w ramach których DIONP jest jednym z prelegentów. Dodatkowo nasze teksty ogrodnicze i komentarze są tutaj publikowane.

sadyogrody.pl

Wydawnictwo Agronom


„Wydawnictwo Agronom” to specjalistyczne wydawnictwo zajmujące się przekazywaniem wiedzy w postaci różnego rodzaju publikacji, których autorami są czołowi specjaliści związani z rolnictwem i ogrodnictwem. Jest to pierwsze w Polsce i bodajże jedyne w Europie Wydawnictwo, które opracowało „Vademecum Środków Ochrony Roślin”. DIONP w swoich poradach dla ogrodników z zakresu ochrony roślin i nie tylko, bazuje na aktualnej wiedzy przekazywanej w publikacjach opracowywanych przez „Agronoma”.

wydawnictwoagronom.pl

NEFscience


„NEFscience” prowadzi działalność naukowo-dydaktyczną, badawczo-rozwojową oraz diagnostykę, która jest szczególnie ważna dla ogrodników. NEFscience posiada własne laboratorium zajmujące się choćby nicieniami-szkodnikami roślin. Prowadzi także szerokie doradztwo i badania w zakresie ochrony roślin, w tym usługowo bada glebę i rośliny na obecność organizmów szkodliwych. DIONP współpracuje z NEFscience w zakresie ochrony roślin i wzajemnego podnoszenia wiedzy, w tym w ramach identyfikacji gatunków wymagających specjalistycznego laboratorium.

Polskie Radio Rzeszów


„Polskie Radio Rzeszów” to rozgłośnia dla mieszkańców Podkarpacia, ale nie tylko. Materiały tutaj nagrywane trafiają w eter innych regionalnych rozgłośni Polskiego Radia. DIONP jest zapraszany na liczne wywiady związane z ogrodnictwem. Poprzez stronę on-line Radia, mogą się z nimi zapoznawać słuchacze z całego kraju i świata.

radio.rzeszow.pl

Agro Profil


Magazyn Rolniczy Agro Profil to źródło aktualnej wiedzy o tym co się dzieje w szeroko rozumianym rolnictwie. Czasopismo zajmuje się także podawaniem informacji z zakresu ogrodnictwa. Jest wydawcą wielu ciekawych publikacji, wśród których redaktorem lub współautorem jest założyciel DIONP.

agroprofil.pl

Jest Rolnik, Jest Żywność


Jest Rolnik, Jest Żywność to akcja w mediach społecznościowych, w tym na Facebook, której celem jest pokazanie codziennej pracy rolników i ogrodników, ich wysiłków, wyzwań, ale też troski o środowisko, zwierzęta i satysfakcję z pracy blisko natury. DIONP aktywnie włącza się w tą akcję pokazując, że każdy może być rolnikiem/ogrodnikiem mając nawet zwykły parapet czy balkon. W ramach współpracy z JRJŻ udzielamy tematycznych wywiadów na strony firmowane logiem akcji.

JestRolnikJestZywnosc

Polskie Stowarzyszenie Ochrony Roślin


Polskie Stowarzyszenie Ochrony Roślin (PSOR) realizuje zadania i projekty mające na celu informowanie i edukację użytkowników środków ochrony roślin na temat zasad ich stosowania. Projekty PSOR, dotyczą bezpieczeństwa użytkowania ś.o.r. na trzech etapach: przed ich zastosowaniem, w trakcie użycia i po ich zastosowaniu, a także odpowiedzialnego postępowania z opakowaniami po preparatach. DIONP zajmujący się również integrowaną ochroną roślin wspiera działania mające na celu bezpieczne stosowanie metod ochrony roślin przez ogrodników.

psor.pl

Szkółka Roślin "Zielone Kąty" z Trzebowniska k. Rzeszowa


Szkółka roślin "Zielone Kąty" z Trzebowniska (miejscowość rodzinna dla DIONP) to dla nas miejsce poniekąd specyficzne. Obecnych Właścicieli znamy od dziecięcych lat, stąd wiemy skąd ich pasja do ogrodnictwa się wzięła. Jesteśmy tu też stałymi gośćmi, w tym współpracujemy choćby w zakresie opracowywania metod ochrony roślin ogrodniczych przed zagrożeniami, których nie brakuje. Część naszych nasadzeń roślin pochodzi właśnie z tego miejsca. Oferta jest bogata, od nasion, przez rośliny cebulkowe, rośliny jednoroczne, byliny, drzewa i krzewy liściaste i iglaste, pnącza po wrzosy, trawy i bonsai. Do tego choinki na Boże Narodzenie i rośliny na inne okazje. Na miejscu jest Centrum Ogrodnicze prowadzone przez wysoce wykwalifikowaną kadrę, zawsze miłą i gotową do pomocy.

zielonekaty.pl

Gospodarstwo Ogrodnicze Łukasz Pradel (Rzeszów)


Gospodarstwo Ogrodnicze Kolegi Łukasza znamy od ponad 20 lat. To tu uczyliśmy się wielu technik uprawy roślin balkonowych i rabatowych, w tym chryzantem. Miejsce to dostarcza na rynek Rzeszowa i okolicznych miejscowości wysokiej jakości materiał roślin ozdobnych na balkony, rabaty, ale także i niektóre zioła. Materiał rozmnożeniowy pochodzi od renomowanych firm, stąd cechuje się wysoką zdrowotnością. Nasz balkon, nasza działka są ubogacane roślinami pochodzącymi z tego gospodarstwa. DIONP służy także doradztwem gospodarstwu w sprawach ochrony roślin i nie tylko.