4 lutego, 2024

Marchew odmiany Karotela – średniowczesna, na bieżące użycie

Marchew odmiany Karotela to odmiana średniowczesna, której okres wegetacji wynosi około 110 dni. Naszym zdaniem ten okres to jenak 120-130 dni. Korzenie są w typie nantejskim. Długości ich może dochodzić do 19-21 cm. Korzenie są owalne, zaokrąglone na końcach. Rdzeń i miąższ zawierają dużo karotenu i mają intensywnie pomarańczowy kolor.
3 lutego, 2024

Marchew odmiany Kometa F1 – średniowczesna, słodka

Marchew Kometa F1 to odmiana średniowczesna w typie nantejskim. Okres wegetacji wynosi 120-130 dni. Korzeń tej odmiany cechuje się zwiększoną zawartością karotenu. Odmiana ta cechuje się smacznym, kruchym korzeniem z dużą zawartością cukrów (powyżej 8%).
3 stycznia, 2024

Marchew odmiany Kuttinger (Küttinger) – średniowczesna, biały korzeń

Marchew Kuttinger to odmiana średniowczesna. Cechuje się rzadko spotykanym białym lub lekko kremowym zabarwieniem skórki oraz miąższu. Korzeń jest ostro zakończony, u góry jest szeroki, zwęża się ku końcówce, ma biały lub lekko kremowy kolor.
20 lipca, 2023

Marchew odmiany Pusa Asita Black – „czarna” z bardzo dużą zawartością antocyjanów

Marchew Pusa Asita Black to odmiana średniowczesna pochodząca z Indii. Cechuje się rzadko spotykanym, ciemnofioletowym zabarwieniem skórki oraz miąższu ze względu na dużą zawartość antocyjanów. Korzeń jest ostro zakończony, wąski, ma ciemnofioletowy kolor.
21 sierpnia, 2022

Marchew wczesna Aron F1 – krótki, gruby korzeń w typie nantes

Marchew Aron F1 to odmiana bardzo wczesna. Sieje się ją wiosną lub późną jesienią (jako siew ozimy). Korzeń krótki, do 10 cm, gruby przy naci i zaokrąglony na końcu. Skórka i miąższ pomarańczowe. Miąższ soczysty, słodki, bogaty w karoten.