Ogrodnicy-praktycy


Witamy serdecznie stronie DIONP, która jest skierowana do Ogrodników-hobbystów niezależnie od stażu ogrodniczego. Pokazujemy, że warto się rozwijać ogrodniczo, bo to działa jak magnes. Kto raz zacznie i złapie bakcyla, ten chce więcej i więcej.... Ogrodnictwo to ciągłe zmiany. Każdy sezon jest inny. To też najwspanialsza lekcja biologii jaką można sobie wyobrazić.

Naszym mottem jest nauka dla praktyki - praktyka dla nauki.

Wszystkich piszących na łamach DIONP łączy zamiłowanie do swojej pasji, do podnoszenia kwalifikacji ogrodniczych i przekazywania wiedzy o najwyższej jakości. Połączenie nauki z praktyką i wieloletnim doświadczeniem, to w naszym przekonaniu najlepsza droga do stania się ogrodnikami odpowiedzialnymi za siebie, bliskich, ale i przyrodę jaka nas otacza. Ogrodnictwo to sztuka, której warto się uczyć i ją udoskonalać. Ponieważ panuje na nią moda, stąd warto korzystać z tych rozwiązań, które powstały w oparciu o aktualną wiedzę ogrodniczą tak krajową, jak i zagraniczną.

Życzymy miłych chwil na naszej stronie

Założyciele DIONP


Ogrodnictwo to wspaniała przygoda, najlepsza lekcja przyrody na świeżym powietrzu, a także możliwość prowadzenia ciekawych eksperymentów. To praca i relaks w jednym. To bezpośredni kontakt z żywymi organizmami, które są wokół nas. Każdy sezon wegetacyjny jest inny. Co roku pojawiają się nowe wyzwania, którym należy sprostać. Cały czas trzeba podnosić swoje kwalifikacje, by w sztuce tej stać się prawdziwym mistrzem. Pomocą w tym może być portal ogrodniczy DIONP. Życzę przyjemnego pobytu na stronie.

dr hab. Paweł K. Bereś - redaktor naczelny portalu


Ogród to nie tylko rekreacja wśród roślin ozdobnych, ale także miejsce w którym możemy uprawiać gatunki jadalne - zioła, warzywa, rośliny owocowe. Namiastką ogrodu mogą być też balkony i tarasy, które są coraz częściej przekształcane w oazy zieleni. Mając choćby mały fragment terenu warto skorzystać z bogatej oferty nasion i sadzonek z rynku krajowego i zagranicznego, z których uzyskamy interesujące nas rośliny, niekiedy o futurystycznym kształcie. Do tego dodajmy kolor, smak i zapach, które często nie mają sobie równych. To jest potęga ogrodnictwa hobbystycznego. Nie ma chyba nic wspanialszego niż kosztować plony, które są następstwem pracy rąk własnych, często wielotygodniowej bądź wielomiesięcznej. Uprawiając własne warzywa i owoce mamy kontrolę nad tym co jemy, ale także co dajemy naszym bliskim. Warzywnik czy też mały sad to bardzo ważne miejsca w wielu ogrodach. Często to serce danego miejsca, w którym toczy się najaktywniejsze życie. Zachęcam wszystkich do ich tworzenia i rozwijania.

mgr Beata Bereś - właścicielka portalu i sklepu ogrodniczego DIONP

Właścicielem sklepu internetowego obsługującego DIONP jest Centrum Uprawy, Nawożenia i Ochrony Roślin (CUNIOR). Z Autorami tekstów oraz współpracującymi jednostkami i firmami można zapoznać się śledząc materiały ich autorstwa oraz kontaktując się bezpośrednio z Nimi w prowadzonych przez nas mediach społecznościowych: