O Zespole


DIONP to marka należąca od 2020 roku do Centrum Uprawy, Nawożenia i Ochrony Roślin Beata Bereś. Siłą DIONP są ludzie jacy tworzą całość i współpracownicy. To miejsce oparte na rzetelnej wiedzy. Współpracujemy zarówno z ogrodnikami profesjonalnymi, jak również ogrodnikami-pasjonatami. W naszych szeregach mamy ekspertów z różnych dziedzin nauki, a także przedstawicieli renomowanych firm obsługujących ogrodnictwo, rolnictwo i leśnictwo.

Wszystkich naszych współpracowników łączy zamiłowanie do swojej pasji, do podnoszenia kwalifikacji ogrodniczych i przekazywania wiedzy. Nasza bratnia inicjatywa to DIONP na Facebook, która jest medium społecznościowym, gdzie są udzielane bezpłatne porady ogrodnicze. Połączenie nauki z praktyką i wieloletnim doświadczeniem, to w naszym przekonaniu najlepsza droga do stania się ogrodnikami odpowiedzialnymi za siebie, bliskich, ale i przyrodę jaka nas otacza.

Jako pasjonaci nauki i systematycznego zgłębiania wiedzy ogrodniczej, w tym wdrażania badań do praktyki, mocno stawiamy na rzetelność i uczciwość doradczą.

DIONP to ludzie z pasją

Redaktor Naczelny Portalu, Ekspert naukowy ds. ogrodnictwa


dr hab. inż. Paweł K. Bereś

Współzałożyciel portalu DIONP. Samodzielny pracownik naukowy. Ekspert w zakresie uprawy, nawożenia i ochrony roślin ogrodniczych. Kwalifikowany ogrodnik z licznymi kursami, w tym przez lata producent roślin ozdobnych na lokalny rynek. Autor oraz ekspert współpracujący z portalami i czasopismami rolniczymi oraz ogrodniczymi. Członek towarzystw naukowych i kilku organizacji branżowych. Autor ponad 800 publikacji naukowych i popularno-naukowych. Bloger i bloger ogrodniczy. Specjalizuje się w ochronie roślin i entomologii. Więcej o autorze na Prywatnej Stronie, a także w bazie OPI-PIB Nauka Polska - Ludzie Nauki.

Współzałożycielka DIONP


mgr Beata Bereś

Kwalifikowany ogrodnik z ukończonymi kursami i szkoleniami w zakresie uprawy, pielęgnacji i ochrony roślin. Współautorka publikacji popularno-naukowych dla ogrodników. Eksperymentatorka w zakresie uprawy mniej znanych gatunków roślin i ich praktycznego wykorzystania. Pasjonatka kulinariów, stale poszukująca nowych tudzież mniej oczywistych sposobów wykorzystania uprawianych przez siebie warzyw i owoców w kuchni. Propagator zdrowego odżywiania w oparciu o własnoręcznie wyprodukowane zioła, warzywa i owoce. Zwolenniczka domowej, nieprzetworzonej żywności, czyli jednym słowem producentka „słoików”. Właścicielka Centrum Uprawy, Nawożenia i Ochrony Roślin (CUNIOR) obsługującego Sklep on-line DIONP. Założycielka portalu społecznościowego DIONP od Kuchni na Facebook i Instagramie. Współzałożycielka DIONP na Facebook

Ekspertka ds. ogrodnictwa mało- i wielkoobszarowego


mgr Katarzyna Kupczak

Ogrodniczka, pasjonatka ochrony roślin rolniczych i ogrodniczych. Pracę zawodową łączy ze swoim hobby - kontrolowaniem zdrowotności roślin. Lustrując uprawy profesjonalne, ale także amatorskie pomaga w rozwiązaniu problemów związanych z opanowaniem roślin przez choroby i szkodniki. Opracowuje dobór preparatów zabezpieczających rośliny przed zniszczeniem przez sprawców chorób lub szkodniki, w zależności od zastanej sytuacji. Wiedza, którą się chętnie dzieli, wynika z jej wieloletniej praktyki, obserwacji i doświadczeń prowadzonych m.in. w sadach, na plantacjach krzewów owocowych i roślin warzywnych, w ogrodach działkowych oraz przydomowych. Opieką otacza także roślinność doniczkową w pomieszczeniach biurowych i patiach biurowców. Jest współzałożycielką Centrum Rozwoju Rolnictwa i Ogrodnictwa (CRRIO), z którym DIONP nawiązał współpracę w 2020 roku.

Eksperci tematyczni współpracujący z DIONP


dr Joanna Gałązka

Ogrodniczka i blogerka, zawodowo związana z branżą rolniczą. Pracując w Polskim Stowarzyszeniu Ochrony Roślin uczy jak bezpiecznie i odpowiedzialnie stosować środki ochrony roślin. W 2010 roku, pod pseudonimem Offgrodniczka, założyła bloga którego prowadzi to tej pory. Pisząc artykuły, organizując warsztaty i aktywnie działając w mediach społecznościowych dzieli się swoim zamiłowaniem do roślin i popularyzuje kuchnię bezodpadkową (zero waste). Jej ulubione rośliny to te, które da się zjeść. Na swoim blogu namawia więc do jedzenia nie tylko ciekawych warzyw i owoców, ale też kwiatów, chwastów i drzew. Ma także doświadczenie w pracy florystki. Jest ambasadorką Polskiego Towarzystwa Medycyny Stylu Życia. Więcej o autorce na Jej Prywatnym Blogu.

mgr Iwona Sakowicz

Pasjonatka ogrodnictwa, a raczej przyrody jako takiej. Eksplorator ciekawych miejsc (w tym o znaczeniu historycznym) pod kątem flory i fauny, ale i architektury. Szczególnie jest jej bliska flora Ziemi Kłodzkiej. Od początku istnienia DIONP na Facebook związana ze stroną. Obecnie jako Moderator Grupy Dyskusyjnej "profesjonalny Ogrodnik" należącej do DIONP, ale także jako wsparcie merytoryczne całości strony. Wspomaga swoją wiedzą wielu ogrodników, a szczególnie pasjonuje ją identyfikacja roślin, o których rozpoznanie proszą Czytelnicy portalu.

mgr Łukasz Kontowski

Pasjonat ochrony roślin oraz wszelkich nowinek choćby w monitorowaniu organizmów szkodliwych. Pomysłodawca wielu ciekawych rozwiązań w zakresie skutecznego obserwowania życia gatunków szkodliwych dla roślin uprawnych. Związany całe życie z rolnictwem, w tym produkcją roślinną i zwierzęcą. Obecnie doktorant w Instytucie Ochrony Roślin - PIB, gdzie prowadzi badania w zakresie biologicznej ochrony roślin. Z DIONP związany od 2018 roku. Jako wolontariusz Centrum Uprawy, Nawożenia i Ochrony Roślin oraz ekspert DIONP prowadzi bezpośrednie doradztwo z zakresu uprawy i ochrony roślin w rejonie województwa warmińsko-mazurskiego oraz kujawsko-pomorskiego.

Moderatorzy Grupy "Profesjonalny Ogrodnik" na Facebook


Iwona Sakowicz

Cecylia Gutowska

Ewelina Mazur

Łukasz Siekaniec

Ś.P. Marek Gornicki - zmarł w 2019 roku

Z naszymi pozostałymi Współpracownikami można zapoznać się śledząc teksty ich autorstwa oraz kontaktując się bezpośrednio z Nimi w prowadzonych przez nas mediach społecznościowych: