O Nas


Siłą portalu są ludzie jacy tworzą całość i współpracownicy (osoby, jak i firmy obsługujące ogrodnictwo). To miejsce oparte na rzetelnej wiedzy i praktycznym doświadczeniu, w tym na własnych eksperymentach.

W 2020 roku portal "Działka i Ogród Naszą Pasją" został wyróżniony znakiem jakości "Nasze Dobre Podkarpackie 2020"

Współpracujemy zarówno z ogrodnikami profesjonalnymi, jak również ogrodnikami-hobbystami, w tym z innymi portalami ogrodniczymi oraz firmami, którym bliskie jest rzetelne przekazywanie wiedzy. W naszych szeregach mamy ekspertów z różnych dziedzin nauki, a także przedstawicieli renomowanych firm obsługujących ogrodnictwo, rolnictwo i leśnictwo.

Wszystkich naszych współpracowników łączy zamiłowanie do swojej pasji, do podnoszenia kwalifikacji ogrodniczych i przekazywania wiedzy o najwyższej jakości. Nasza bratnia inicjatywa to DIONP na Facebook, która jest medium społecznościowym, pozwalającym na bezpośrednie kontakty z Czytelnikami. Połączenie nauki z praktyką i wieloletnim doświadczeniem, to w naszym przekonaniu najlepsza droga do stania się ogrodnikami odpowiedzialnymi za siebie, bliskich, ale i przyrodę jaka nas otacza. Ogrodnictwo to sztuka, której warto się uczyć i ją udoskonalać. Ponieważ panuje na nią moda, stąd warto korzystać z tych rozwiązań, które tworzą praktycy w oparciu o aktualną wiedzę ogrodniczą krajową i zagraniczną.

Jako pasjonaci nauki i systematycznego zgłębiania wiedzy ogrodniczej, w tym wdrażania badań do praktyki, mocno stawiamy na rzetelność i uczciwość doradczą. Nie uznajemy porad wyssanych z palca lub skopiowanych z innych stron. Sami kreujemy naukę prowadząc badania naukowe i współpracując z naukowcami. Nasze teksty są zawsze bezpłatne i dostępne dla wszystkich zainteresowanych, z zachowaniem naszych praw autorskich.

Z pozdrowieniami

dr hab. inż Paweł Krystian Bereś, mgr Beata Bereś

Założyciele DIONP
Współzałożycielem i Redaktorem Naczelnym Portalu, odpowiedzialnym za treści merytoryczne artykułów jest: dr hab. inż. Paweł Krystian Bereś. Właścicielką Sklepu internetowego obsługującego DIONP, w tym osobą odpowiedzialną za ofertę handlową i jej prezentację jest Beata Bereś (CUNIOR). Z naszymi pozostałymi Autorami oraz współpracującymi jednostkami i firmami można zapoznać się śledząc teksty ich autorstwa oraz kontaktując się bezpośrednio z Nimi w prowadzonych przez nas mediach społecznościowych: