1 marca, 2023

Pasternak odmiany Lech – polecany do uprawy wiosennej

Pasternak Lech to polska odmiana, która polecana jest do uprawy wiosennej z siewu wprost do gruntu. Korzenie kremowobiałe o stożkowym kształcie duże, grube i długie. Warto wiedzieć, że liście pasternaku mogą działać fotouczulająco.
11 grudnia, 2022

Biała marchew – odmiana Lunar White – biało-kremowy korzeń

Marchew Lunar White rozwija korzeń w biało-kremowym kolorze, z małym rdzeniem. Korzeń dorasta do 20 cm długości. Cechuje się delikatnym, słodkim, marchewkowym smakiem.
21 sierpnia, 2022

Marchew wczesna Aron F1 – krótki, gruby korzeń w typie nantes

Marchew Aron F1 to odmiana bardzo wczesna. Sieje się ją wiosną lub późną jesienią (jako siew ozimy). Korzeń krótki, do 10 cm, gruby przy naci i zaokrąglony na końcu. Skórka i miąższ pomarańczowe. Miąższ soczysty, słodki, bogaty w karoten.
18 sierpnia, 2022

Marchew wczesna fioletowa Purple Sun F1

Marchew Purple Sun F1 to odmiana wczesna. Sieje się ją wiosną lub późną jesienią (jako siew ozimy). Korzeń do 25 cm, ostro zakończony. Skórka i miąższ fioletowy. Miąższ soczysty, dość słodki.
13 stycznia, 2022

Kolorowe odmiany marchwi – czy warto wysiewać?

Na rynku krajowym i zagranicznym jest wiele odmian kolorowych marchwi. Od białej, przez żółtą, pomarańczową, fioletową po niemal czarną. Każdy zatem znajdzie coś dla siebie. DIONP prowadził własne testy takich marchewek.
13 grudnia, 2020

Marchew kulista, marchew paryska, marchew „baby”

Marchew (Daucus carota) to nie tylko podłużny kształt. Coraz większą popularnością cieszy się marchew paryska czyli okrągła. Warto ją wysiać. DIONP prowadził własne testy takich marchewek.