17 lutego, 2023

Kalarepa odmiany Delikatess Blauer- fioletowa skórka, kremowobiały miąższ

Kalarepa Delikatess Blauer to odmiana późna, plenna. Zgrubienia korzeniowe są duże, kuliste lub lekko spłaszczone. Skórka ma kolor fioletowy i jest cienka. Miąższ jest kremowobiały lub bladozielony (w młodych egzemplarzy), lekko słodki, soczysty i chrupiący.
17 lutego, 2023

Kalarepa odmiany Delikatess Weisser – zielona skórka, kremowobiały miąższ

Kalarepa Delikatess Weisser to odmiana średniowczesna, plenna. Zgrubienia korzeniowe są duże, kuliste lub lekko spłaszczone. Skórka ma kolor jasnozielony/seledynowy i jest cienka. Miąższ jest kremowobiały lub bladozielony (w młodych egzemplarzy), lekko słodki, soczysty i chrupiący.
16 grudnia, 2022

Jarmuż odmiany Sympatic – średniopóźny, kędzierzawe fioletowe liście

Jarmuż odmiany Sympatic to odmiana średniopóźna o wyprostowanym pokroju. Liście są długie, ale stosunkowo szerokie, kędzierzawe, powcinane, w kolorze ciemnofioletowym z odcieniami zieleni.
16 grudnia, 2022

Jarmuż odmiany Nero di Toscana – średniopóźna, zielone i wydłużone liście,

Jarmuż Nero di Toscana to odmiana w typie toskańskim, średniopóźna, pochodząca z Włoch. Wydłużone wąskie liście w kolorze ciemnozielonym wyrastają z grubej, mocno ulistnionej łodygi tworząc gęstą rozetę. Przypominają fakturą skórę krokodyla.
16 grudnia, 2022

Jarmuż odmiany Fizz – wczesny, zielone liście, silnie powcinane

Jarmuż odmiany Fizz to odmiana wczesna o wyprostowanym pokroju. Liście wyrastające z grubej łodygi są stosunkowo szerokie, gładkie, głęboko powcinane (wyglądają jak poszarpane), przybierają zielony kolor ze srebrno-szarym odcieniem.
16 grudnia, 2022

Fioletowy jarmuż – odmiana Scarlet, średnio późna, karbowane liście

Jarmuż odmiany Scarlet to odmiana średniopóźna o wyprostowanym pokroju. Liście wyrastają z grubej łodygi, są stosunkowo szerokie, kędzierzawe, powcinane, w kolorze zielono- lub bladofioletowym po intensywnie fioletowy.
21 kwietnia, 2022

Kapusta Pak choi – uprawa i wykorzystanie

Kapusta biała Pak choi (Pak choy) nosi wiele innych nazw. Jest rośliną dnia krótkiego, stąd też polecana jest albo do uprawy wczesno wiosennej albo od późnego lata. W warunkach dnia długiego, zwłaszcza przy wzroście temperatur roślina szybko rozwija kwiatostan zamiast cennych spożywczo liści.
22 czerwca, 2020

Fioletowy groszek cukrowy i kalarepa

Mając działkę lub ogródek przydomowy warto eksperymentować z różnymi gatunkami i odmianami roślin, w tym warzywnych. W 2020 roku na naszej działce zagościły różne warzywa, w tym o różnej kolorystyce. Lubimy się bawić kolorami i kształtami roślin. Tym razem prezentujemy fioletowe odmiany grochu siewnego (groszku cukrowego) oraz kalarepy fioletowej versus ich zielone odpowiedniki.