18 lutego, 2023

Bób odmiany Karmazyn – zielone strąki, różowe nasiona

Bób Karmazyn to odmiana średniowczesna, o ciekawych różowych nasionach zamkniętych w zielonych strąkach. Nasiona są duże, spłaszczone, o nerkowatym lub nieregularnym kształcie, zwykle jest ich 3-5 w jednym strąku, dojrzewają równomiernie. W trakcie suszenia barwa nasion zmienia się z różowej na czerwonobrązową.
17 lutego, 2023

Groch cukrowy odmiany Bajka – zielone strąki

Groch cukrowy Bajka to odmiana określana jako średniowczesna lub późna. Cechą charakterystyczną są duże, zielone strąki, które pozbawione są pergaminowej wyściółki. Nasiona są duże, okrągłe, gładkie, w kolorze jasnozielonym, mają słodki, delikatny smak.
17 lutego, 2023

Groch cukrowy odmiany Mezza Rama Desiree – fioletowe strąki, zielone nasiona

Groch cukrowy Mezza Rama Desiree to wczesna odmiana. Cechą charakterystyczną jest głęboki, fioletowo-wiśniowy kolor strąków oraz fioletowo-purpurowe kwiaty. Strąki są duże, początkowo płaskie, w miarę dojrzewania nasion stają się pękate. Wnętrze strąków jest zielone. Nasiona są duże, okrągłe, gładkie, w kolorze jasnozielonym, mają słodki, delikatny smak.
11 grudnia, 2022

Fasola na nasiona tyczna – odmiana Piękny Jaś – znana i ceniona przez hobbystów

Fasola Piękny Jaś występuje w formie tycznej i karłowej. Jest to odmiana dość późna. Tworzy duże nasiona o białym zabarwieniu.
11 grudnia, 2022

Fasola na nasiona – odmiana Appaloosa, biało-brązowo-ciemnopurpurowe nasiona

Fasola Appaloosa to odmiana wczesna, karłowa, uprawiana na suche ziarno. Nasiona są niewielkie, wyrównane, owalne, trójkolorowe
11 grudnia, 2022

Fasola na nasiona – odmiana Kreacja, czerwono-bordowe nasiona

Fasola Kreacja to odmiana późna, karłowa, uprawiana na suche ziarno. Nasiona są niewielkie, wyrównane, owalne, czerwono-brązowe.
11 grudnia, 2022

Fasola na nasiona – odmiana Nugetka, karłowa, jasnobrązowe nasiona

Fasola Nugetka to odmiana wczesna, karłowa, uprawiana na suche ziarno. Nasiona są niewielkie, wyrównane, owalne, jasnobrązowe.
10 grudnia, 2022

Fasola szparagowa Red Swan – różowo-fioletowe strąki, zielone wnętrze

Fasola szparagowa Red Swan to bardzo ciekawa odmiana o różowo-fioletowo-czerwonych strąkach osiągających do 13 cm długości. Jest smaczna i plenna. Poleca się ją siać na kilka terminów. Kolor strąków zanika po ugotowaniu.
20 sierpnia, 2022

Fasola szparagowa karłowa odmiany Purple Teepee – fioletowe strąki

Fasola szparagowa Purple Teepee to odmiana karłowa o fioletowych strąkach. Jest to odmiana średniowczesna, dobrze plonująca, smaczna. Po ugotowaniu strąki tracą fioletowe zabarwienie. Poleca się ją siać na kilka terminów.
14 sierpnia, 2022

Fasola szparagowa tyczna odmiany Melissa – fioletowe strąki do 30 cm długości

Fasola szparagowa Melissa to odmiana pnąca przeznaczona na tyczki. Jest to odmiana średniopóźna o długich, fioletowych strąkach. W dobrych warunkach strąki osiągają do 30 cm długości.
8 sierpnia, 2022

Fasola szparagowa karłowa odmiany Tytania – żółte, lekko spłaszczone strąki

Fasola szparagowa Tytania to odmiana karłowa o żółtych, lekko spłaszczonych strąkach w typie mamut. Jest to odmiana wczesna, dobrze plonująca, smaczna. Poleca się ją siać na kilka terminów.
19 stycznia, 2022

Fasola Borlotto (borlotti, fasola żurawinowa) – uprawa w ogrodzie

Fasola borlotto (borlotti) jest podstawą kuchni włoskiej i portugalskiej. Charakteryzuje się kolorowymi strąkami i nasionami. Może być uprawiana na szparagówkę bądź na suche nasiona. Na rynku są różne odmiany, w tym nisko i wysoko rosnące. Można ją uprawiać w gruncie i w pojemnikach.
22 czerwca, 2020

Fioletowy groszek cukrowy i kalarepa

Mając działkę lub ogródek przydomowy warto eksperymentować z różnymi gatunkami i odmianami roślin, w tym warzywnych. W 2020 roku na naszej działce zagościły różne warzywa, w tym o różnej kolorystyce. Lubimy się bawić kolorami i kształtami roślin. Tym razem prezentujemy fioletowe odmiany grochu siewnego (groszku cukrowego) oraz kalarepy fioletowej versus ich zielone odpowiedniki.