30 grudnia, 2022

Cukinia odmiany Black Jack F1 – owoce podłużne o bardzo ciemniej skórce

Cukinia Black Jack F1 to odmiana zaliczana do odmian średniowczesnych. Owoce mają wydłużony, walcowaty kształt i jednolitą, błyszczącą, ciemnozieloną skórkę. Miąższ jest jasny, kremowy, z dużą ilością nasion.
30 grudnia, 2022

Cukinia odmiany Piccolo – owoce przypominają małe piłki

Cukinia Piccolo to odmiana wczesna. Owoce mają regularny kulisty lub delikatnie owalny kształt i błyszczącą, marmurkową, zieloną skórkę pokrytą ciemniejszymi, cienkimi paskami rozmieszczonymi wzdłuż owocu. Z wyglądu przypominają mini arbuzy.
25 grudnia, 2022

Patison odmiany Polo F1 – owoce o białawej skórce

Patison Polo F1 to odmiana wczesna. Owoce mają regularny, okrągły kształt przypominający dysk o pofalowanych brzegach. Skórka jest matowa, biała, gładka. Miąższ jest jasny, w kolorze białokremowym.
25 grudnia, 2022

Patison odmiany Orange – owoce o żółtej skórce

Patison Orange to odmiana średnio wczesna. Średniej wielkości owoce są okrągłe, przypominają kształtem wypukły dysk o delikatnie powcinanych brzegach. Skórka jest gładka, błyszcząca, żółta, w miarę dojrzewania owoców staje się żółtopomarańczowa.
18 grudnia, 2022

Cukinia odmiany Tapir – podłużna o centkowanej skórce

Cukinia Tapir to odmiana wczesna, charakteryzująca się bardzo dekoracyjnymi owocami. Owoce mają wydłużony, cylindryczny kształt i ciemnozieloną skórkę pokrytą wzdłuż jasnozielonymi, nieregularnymi paskami/prążkami.
18 grudnia, 2022

Cukinia odmiany Astra Polka – znana i ceniona wśród hobbystów

Cukinia Astra Polka to polska odmiana zaliczana do odmian wczesnych. Owoce mają wydłużony, maczugowaty kształt i ciemnozieloną skórkę pokrytą drobnymi, jaśniejszymi plamkami. Miąższ jest jasny, kremowy.
18 grudnia, 2022

Cukinia odmiany One Ball F1 – owoce w kształcie kuli

Cukinia One Ball F1 to odmiana wczesna. Owoce mają regularny kulisty kształt i intensywnie żółtą, błyszczącą skórkę pokrytą drobnymi, jaśniejszymi plamkami. Zdarza się, że na końcówkach pojawiają się zielone „plamy”.
25 września, 2022

Patison odmiany Gagat – owoce o zielonej skórce

Patison Gagat to odmiana wczesna. Owoce mają regularny, okrągły kształt przypominający dysk o bardzo delikatnie pofalowanych brzegach. Skórka jest matowa, ciemnozielona (im owoc bardziej dojrzały, tym ciemniejszy kolor), gładka. Miąższ jest jasny, w kolorze białokremowym.
24 stycznia, 2022

Cukinia z naroślami na skórce – odmiana Rugosa Friulana

Cukinia odmiany Rugosa Friulana pochodzi z Włoch. Tworzy butelkowate, jasnożółte owoce, które pokryte są licznymi naroślami. Najlepiej smakują młode owoce, zanim dojrzeją. Idealna odmiana do bezpośredniego spożycia. Smaczne są także kwiaty.
23 stycznia, 2022

Patison w kształcie latarenki – Fonarik (Фонарик, Flashlight, Latarenka)

Patison w kształcie latarenki Fonarik (Фонарик, Flashlight, Latarenka) to warzywo o ciekawym kształcie. Owoce są smaczne. Nasiona są trudne do dostania w Polsce, niemniej mieliśmy tę odmianę w testach w 2021 roku i wspaniale się udała.