DIONP hobbystyczną uprawą pomidorów w gruncie oraz pod osłonami (szklarnia, tunele) zajmuje się od wielu lat. Mamy zatem doświadczenie w prowadzeniu tych roślin, w tym różnych odmian, w różnych warunkach pogodowych. Najważniejsze informacje uprawowe oparte o nasze doświadczenie, wraz z materiałem filmowym przedstawiliśmy w osobnym artykule, który jest dostępny TUTAJ. Zapraszamy do lektury.
Angelle F1 to odmiana profesjonalna z firmy Syngenta (dziękujemy za przekazane nasiona do testów). Jest to pomidor wysokorosnący, zatem bezwzględnie wymaga podwiązywania. W naszej szklarni i tunelu osiągnął ponad 2 metry wysokości. Odmiana ta jest wykorzystywana w profesjonalnych, wysokich szklarniach, dlatego też w ogrodnictwie hobbystycznym trzeba ją tak prowadzić, aby mogła wzrastać na wysokość.Testowaliśmy odmianę w gruncie, jednakże silny wzrost tej rośliny powodował problemy z jej podwiązywaniem do wysokich tyczek. Wiatr silniej oddziaływał na tak wysokie rośliny. Nasza rekomendacja zatem to tunele i szklarnie. W gruncie na własne ryzyko.
Owoce twarde, wydłużone, przypominające małe wąskie walce, tudzież śliwkokształtne. Nie wykazują skłonności do pękania. Pełnia zbiorów w naszej uprawie hobbystycznej przypadła na połowę sierpnia. Owoce dojrzałe pojawiały się już w lipcu. Do wczesnej jesieni plonuje. Skórka w kolorze czerwonym, cienka ale mocna. Miąższ czerwony, mięsisty, słodki. Owoce zebrane są w długie grona, nie opadają, gdy są dojrzałe, nadają się do dłuższego przechowywania, zachowują kształt i jędrność. Owoce są wyrównane o masie 10-12 g. Odmiana polecana do uprawy szklarniowej w cyklu przedłużonym, wymaga podwiązywania Odmiana polecana do uprawy szklarniowej w cyklu przedłużonym, wymaga podwiązywania.
Jest to odmiana dla profesjonalnych szklarni, często uprawiana na wełnie mineralnej. W naszej hobbystycznej uprawie była uprawiana w glebie i wspaniale zaowocowała, choć potwierdzamy, że wymaga miejsca aby mogła rosnąć na wysokość. Konieczne jest dobre podwiązywanie, bo grona są duże. Owoce w pełni dojrzały w naszej szklarni od pierwszej połowy sierpnia.