Witamy w naszym ogrodzie


Tu Beata i Paweł - założyciele tego portalu. Miło nam powitać każdego odwiedzającego naszą stronę - Działka i Ogród Naszą Pasją (DIONP). To miejsce tworzone przez ogrodników dla ogrodników. To miejsce, które ma łączyć nas we wspólnej pasji do uprawy roślin. 

 

 

Naszą pasją jest uprawa roślin, zwłaszcza warzyw


Strona skierowana głównie do ogrodników-hobbystów, którzy szukają rzetelnej wiedzy. Staramy się wiedzę z profesjonalnego ogrodnictwa przekazać w sposób zrozumiały, tak aby każdy mógł coś z tego wynieść i zastosować w swoim ogrodzie, na działce, na balkonie czy tarasie bądź na parapacie. Brak "ogrodu" nie wyklucza kogoś z bycia ogrodnikiem, bo rośliny można uprawiać także w domach. To jest zatem niesamowita przygoda, którą warto kontynuować bądź zacząć jeżeli jest się na początku tej drogi. 

Jako założyciele oraz główni autorzy na niniejszym portalu zajmujemy się ogrodnictwem od ponad 30 lat, zatem staramy się przekazywać wiedzę praktyczną podpartą własnymi obserwacjami. Posiadamy także wykształcenie ogrodnicze oraz mamy uprawnienia do profesjonalnego doradztwa. 

Uprawiamy własne jedzenie

Naszą pasją jest uprawa warzyw, w tym ziół. Dodatkowo uprawiamy krzewy i drzewa owocowe, ale także małą część naszego ogrodu stanowi roślinność ozdobna, która jest potrzebna by przywabiać gatunki zapylające oraz różne gatunki pożytecznych organizmów.

Uwielbiamy testować różne gatunki i odmiany. Uwielbiamy uprawiać własne jedzenie. Daje nam to nie tylko satysfakcję, ale i poczucie wolności i niezależności. Nie musimy wszystkiego kupować. Większość plonów daje nam ogród. Musimy się tylko uzbroić w cierpliwość i czekać na zbiory. Nasze rośliny jadalne uprawiamy w sposób zrównoważony, co daje nam gwarancję wysokiego plonu i dobrej jego jakości. Korzystamy z zaleceń integrowanej uprawy warzyw. 

Życzymy miłych chwil na stronie

Beata i Paweł Bereś


Nasz ogród do uprawy ziół, warzyw i owoców


Książki naszego autorstwa lub wpółautorstwaWłaścicielem tej strony a także sklepu internetowego obsługującego DIONP jest Centrum Uprawy, Nawożenia i Ochrony Roślin Beata Bereś (CUNIOR). Z Autorami tekstów oraz współpracującymi jednostkami i firmami można zapoznać się śledząc materiały ich autorstwa oraz kontaktując się bezpośrednio z Nimi w prowadzonych przez nas mediach społecznościowych: