27 stycznia, 2021

Róże na kwiat cięty – gospodarstwo ogrodnicze Aneta Haba

W Boguchwale koło Rzeszowa zlokalizowane jest jedno z większych w Polsce gospodarstw produkujących róże na kwiat cięty pod szkłem. Należy do pani Anety Haba, którą mieliśmy zaszczyt odwiedzić.
20 października, 2020

Podlaskie Muzeum Kultury Ludowej – wrzesień 2020

Podlaskie Muzeum Kultury Ludowej znajduje się w Wasilikowie tuż koło Białegostoku. Obejmuje obszar ok. 30 ha. Można tu znaleść ok. 50 zabytków z tego regionu, w tym czasowe wystawy. Muzeum to wizytowaliśmy we wrześniu 2020 roku (czas pandemii COVID-19).
18 października, 2020

Palmiarnia miejska w Gliwicach

Palmiarnia Miejska w Gliwicach zajmuje obszar 0,2 ha. Znajduje się na terenie Parku im. Chopina. Składa się z pięciu pawilonów z ponad 5500 roślinami, w tym palmami mającymi ponad 100 lat. Są tu też obecne różne zwierzęta, zwłaszcza ryby, ale także niektóre ptaki, gady oraz owady.
17 lipca, 2020

Śląski Ogród Zoologiczny w Chorzowie

Śląski Ogród Zoologiczny to trzecie największe zoo w Polsce. Znajduje się w Parku Śląskim. Obejmuje obszar o powierzchni 47,5 ha. Jest tu ponad 300 gatunków zwierząt z całego świata.
26 kwietnia, 2020

W ogrodzie Kuby

Z wielką radością odwiedziliśmy pod koniec sierpnia 2019 ogród Kuby z Chorzowa, który jest znanym członkiem naszej Grupy dyskusyjnej na Facebook i którego działka jest często inspiracją dla innych. Zapraszamy do obejrzenia wywiadu z Kubą m.in. na temat trawnika z którego jest rozpoznawalny, a naszemu Rozmówcy serdecznie dziękujemy za zaproszenie, pomoc w nagraniu materiału i mile spędzony czas w pięknej scenerii.
23 kwietnia, 2020

W ogrodzie Edmunda

W sierpniu 2019 roku wybraliśmy się na wakacyjny rajd po Polsce odwiedzając ciekawe miejsca pod kątem przyrodniczym. Mając w zanadrzu zaproszenie do Wielkopolski od Kolegi Edmunda Spychały z Grupy Dyskusyjnej DIONP na Facebook nie sposób było odmówić przyjazdu do Jego ogrodu. Z tej wizyty powstał nasz materiał filmowy, a zalewie rok później Kolegę odwiedziła Ekipa TVP prowadząca program "Rok w Ogrodzie Extra".
28 marca, 2020

Miejski Ogród Botaniczny w Zabrzu

Miejski Ogród Botaniczny w Zabrzu zajmuje nieco ponad 6 ha powierzchni. Po przejściu przez niepozorną bramę przechodzimy do zupełnie innego świata. Widać ogrom pracy tamtejszych ogrodników.
3 lutego, 2020

Ogród Japoński we Wrocławiu – kwiecień 2019

Ogród japoński we Wrocławiu to ciekawe miejsce pod kątem ogrodniczym. Ma ponad 100 lat. Można tu spotkać wiele ciekawych gatunków, które przywołują klimat Japonii, a zarazem wytrzymują warunki glebowo-klimatyczne Polski. Ogród zmienia się wraz z porami roku.
31 stycznia, 2020

ZOO we Wrocławiu – Afrykarium – pełen zapis – luty 2019

Afrykarium we Wrocławskim ZOO to miejsce unikalne w skali kraju. Można tu znaleść ciekawe zwierzęta ale i po części rośliny pochodzące z Afryki.